Stejně přirozené jako vzduch k dýchání

Vzdušné solární kolektory vyhřívají průmyslové a kancelářské budovy, haly, dílny a veřejné budovy pomocí dvou životně důležitých a přirozených prvků na naší planetě: čerstvého vzduchu a slunce! Tato přirozená kombinace poskytuje jedinečný faktor dobrého pocitu

Sluneční energie se mění přes vzduch v příjemné teplo, které je jako čerstvý vzduch použito buď přímo k vytápění Vašich místností, nebo je napojeno na stávající topný systém. Výhoda: Teplo je přímo k dispozici, bez nutnosti mezi uskladnění!

Slunečné dny pro životní prostředí a Vaši peněženku

Maximální energetické úspory díky účinnosti až 80 % (testováno CSA; účinnost až 80 %, měřeno podle Fraunhofer Institut).

Nejkrásnější vedlejší účinek: LUBI™ je tak jedinečně efektivní,  výrazně snižuje znečištění emisemi CO2.

Patentovaná technologie - přirozeně jednoduchá

Často na první pohled "jednoduchá" řešení přináší největší úspěch. Přesně tak tomu je i u LUBI™.
Princip účinnosti je mimořádně jednoduchý: sluneční energie se mění přes vzduch na teplo - bez mezi uskladnění. Tímto způsobem je teplý vzduch přímo k dispozici pro vytápění. Sluneční paprsky pronikají vysoce propustným polykarbonátem panelů a dostávají se k zadní stěně - buď přímo k fasádě nebo na speciálně pro tento účel dodaný podklad, který se chová jako "solární absorbér".  Přesně na tomto místě se mění sluneční paprsky na teplo a tvoří vrstvu vzduchu za panely, která může být až o 45 stupňů Celsia vyšší než okolní teplota.

Podstata: vzduch je do panelu rovnoměrně nasáván pomocí soustavy vysoce účinných ventilátorů a to přes pouze 2 mm velké otvory, kterých je v každém jednotlivém dílu 900.  Tento se mísí s vrstvou teplého vzduchu a dále se ohřívá v absorbéru. Tímto důmyslným systémem proudí neustále venkovní vzduch do absorbérů a zajišťuje rovnoměrný stupeň účinnosti. Celý povrch kolektoru se přitom ochlazuje na okolní teplotu. Díky patentované technologii perforace přední strany panelu, se podařilo tepelné ztráty snížit na minimum.

Na rozdíl od topných systémů, které jsou závislé na vodě, nabízí systém založený na vzduchu řadu výhod:

  1. V zimě není nutné použití nemrznoucí směsi - LUBI™ nemůže zamrznout.
  2. V létě nehrozí nebezpečí přehřátí.
  3. Problémy se stagnací, ke kterým u vodních systémů často dochází, majitelé LUBI™ vůbec neznají.

Výhody perforace LUBI™ v kostce:

Flexibilita použití

Oblasti použití LUBI ™ jsou nepřeberné:

Patentované vzdušné solární kolektory jsou buďto přímo naplánovány do novostavby jako prvotní vybavení, nebo na stávající budovy jsou připevněny na vnější fasádu, která může být z betonu, kovu, cihel i jiných materiálů.

Teplý vzduch je využíván flexibilně: Přímo k vytápění, k předehřevu vzduchu před přímotopné plynové zářiče nebo plynové ohřívače vzduchu, nebo v rámci vysoušecí techniky

Proti známkám času

S extrémně dlouhou životností s nejméně 25 lety a pětiletou zárukou se jeví LUBI™ jako skvělá volba. Lehké a přesto spolehlivé panely jsou odolné vůči sněhu a větru.

Staré, nevzhledné fasády nebo netěsné zdi? Pokud je LUBI™ nainstalován dodatečně na takové budovy, tvoří aktivní, vodotěsnou izolaci.

Přednosti vzdušných solárních kolektorů LUBI ™

Dokumenty:

Chcete více informací?
Napište nám
vyrobilo NetAction.cz, wedos